O NÁS

Víc o Lyžáku

Lyžák, z.s. vznikl v roce 1999 jako pokračovatel lyžařského oddílu SK Královopolská. Zabýváme se celoroční prací s dětmi a mládeží, ale našich akcí se mohou zúčastnit i rodiče členů, přátelé a příznivci. Naším cílem je smysluplné a sportovní trávení volného času našich členů i dalších účastníků.

Naším hlavním programem jsou zimní lyžařské akce, kterým předchází sportovní přípravka v tělocvičně. předvánoční zájezd na rozlyžování, jednodenní i vícedenní zájezdy i pobyty na pololetky a jarní prázdniny jak do ČR, tak i do zahraničí.

Mimo lyžařskou sezónu pořádáme další tradiční akce - především letní táborové soustředění v Borech u Křižanova, ale i společné návštěvy lanových parků, výlety do hor, cyklistické vyjížďky, pořádáme volejbalový turnaj, organizujeme podzimní závody v suchém slalomu. Několikrát jsme pořádali i předvánoční rockový a country bál.

Naše akce zajišťuje dlouhodobě stabilizovaný základní kádr cvičitelů. Lyžák má 14 stálých cvičitelů - většina z nich jsou držiteli průkazu instruktora nebo cvičitele Svazu Lyžařů ČR, a kolem 40-50 členů. Vítáme všechny nové zájemce o naše akce!

Členka našeho Lyžáku Petra Mlejnková je několikanásobnou mistryní světa v lyžování na trávě.

Náš základní program se snažíme každoročně obohacovat o různé akce a zájezdy

Výuka:

Naše výuka probíhá v souladu s metodikou Svazu lyžařů České republiky, všichni instruktoři, kteří se na výuce podílí, jsou držiteli platného průkazu instruktora / cvičitele SLČR a absolvují pravidelné každoroční doškolení.

Při výuce dbáme na kvalitu a bezpečnost výuky - u družstev jsou vždy (s výjimkou družstva lyžáků) dva instruktoři.

Na akce jezdíme kvalitními autobusy.

Nesnažíme se pořídit to nejlevnější, dbáme na spokojenost účastníků.

Těšíme se na shledanou na našich akcích!