Zdroj: http://www.lyzak.cz/tabor-bory-2005.a6.html  •  Vydáno: 25.7.2009 14:27  •  Autor: PeVal

Tábor Bory 2005

Informace o průběhu tábora v Borech v roce 2005.

Tématem celotaborové hry byla cesta kolem světa. Na počátku byl vyšinutý dědeček, cestovatel a mořeplavec. Ten po sobe zanechal poklad s tim, že ho ziská ten nejschopnějši z jeho tří vnuků. Aby zabránil tomu, že se poklad dostane do nepovolaných rukou, rozmístil stránky svého deníku na jednotlivých světadílech. Každý z jeho tří vnuků si vzal na pomoc jednu družinu a strastiplná cesta kolem světa mohla začít.

Postupně projeli Evropou, těžce zmítanou bitvami. Ameriku, kde na Aljasce rýžovali zlato a v Amazonsých pralesích prokázali svou mrštnost. Antarktidu, kde si hrali s tučňáky a byli vystaveni drsným podminkám, Australii, kterou důkladně zmapovali a našli nové druhy zvířat. Afriku, kde zavlažovali vyschlá políčka, pohřbili mumii do pyramidy a tančili divošské tance kolem ohňů a nakonec Asijský kontinent, na němž se zúčastnili stavby Velké čínské zdi, svedli řadu bitev a nakonec vystoupili na nejvyšší hory světa, Mt. Everest.

Ukázalo se, že členové družin jsou velice schopní, stateční a vytrvalí. Na každém kontinentu nalezli potřebnou část deníku, která jim ukázala další směr putování a na konci svedli přetěžkou bitvu o dědečkův poklad.