Kategorie: Články

Zimní zájezdy s Lyžákem - historický přehled

Hodnocení našich akcí na jarňáky - od letošních až po historické z roku 2003

2020 Ahrntal - Speikboden, Klausberg

Hotel Enzian - docela luxus, trochu problém se skibusem, který odtud jel jen na Kronplatz, muselo se jezdit naším busem. Lyžování v obou střediscích bylo sqelé, je to vysoko, sněhu bylo přes dva metry, tálo trochu jen odpoledne v údolí. Počasí ušlo, postupně se lepšilo až do úplného nedělního azura. 60 účastníků přijelo částečně i auty. Doprava od Jirky Leitnera byla tradičně bez chyby. Tentokrát nebyly bečky, ale zvládli jsme to i bez nich. Akci zajistil Pezak.

 

2020 pololetky Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Ubytování těsně u sjezdovky, sice méně komfortu, ale hodně dobré lyžování, obrovská oblast, kde se dá jistě strávit celý týden. O naplnění busu se postarala z poloviny Beta a z poloviny Lyžák. Pivo v místě bez problému - vypily se všechny bečky a ještě chybělo. Počasí trochu teplejší, ale nepršelo, sněhu bylo akorát. Pro udržení ceny byl pobyt bez večeří, ale nikomu to nevadilo. Akci zajistil Pezak.

 

2019 Hinterstoder vítání jara

... bylo ze začátku trochu deštivé, ale v neděli se to výborně vybralo, sněhu až moc, ubytko v Jutelu bylo bez problému, klubovna na pivo byla fajn. Doprava - Martin Arnold s rodinou. Celou akci zajistil Pezak.

 

2019 Val di Sole

Po velkém domlouvání byl nakonec místo v roce 2013 navštíveného Monslassica k dispozici velký Mora hotel Sancamillo v Dimaru. Slušné i když trochu stísněné bydlení, ale bazen i velký společenský sál, ale taky bečka piva jen na pokoji. Lyžování v Marilleva Folgarida ušlo, Pejo - výborné, Madonna - super ale dost lidí. Dopravu zvládl Jirka Leitner v jednom šoférovi. Celou akci zajistil Pezak.

 

2018 Aprica jarní

Hotel Roma u silnice, pěší dposah lanovek v řádu několika minut, velká společenská místnost v přízemí, dobré a dost strmé sjezdovky, porucha autobusu Martina Arnolda na cestě zpět - to byly hlavní rysy vydařených jarňáků. Jenom paní domácí mluvila jen italsky... Pobyt přes CK Sargas p. Havlové a delegátku za dobrou cenu.

 

2018 Bad Gastein vítání jara

Už vyzkoušený Jugend hotel v BG, pěší dosah sjezdovek, super podmínky ve Sport Gasteinu a dost lidí v Bad Gasteinu. A taky trochu ostuda, spletl jsem si den příjezdu, pan Halbhuber to ale rozchodil :) Dopravu a občerstvení výborně zajistil J. Leitner.

 

2017 Passo Tonale jarní

Tentokrát méně sněhu, ale přesto opět kvalitní lyžování na jarních svazích. Hotel opět nezklamal, měli jsme zase svou klubovnu na pivo i zábavu. Nepotkaly nás žádné úrazy, přestože v závěru pobytu dvojice dobyvatelů shodlia při freeride sjezdu lavinu. Autobus pana Arnolda měl při zpáteční cestě poruchu - praskl klínový řemen, ale podařilo se jej zajistit a přes několikahodinové zdržení jsme nad ránem byli doma.

 

2017 Chopok pololetky

Výlet k východním sousedům proběhl k velké spokojenosti, první den lyžování ve Vrátné dolině, pak dva dny na Chopku a poslední den Malino Brdo, dobré ubytování v Agrothermalu Bešeňová.

 

2016 Santa Caterina

48 spokojených účastníků si v této, na sníh chudé zimě, užilo lyžování bez omezování. Santa Caterina, Bormio i San Colombano byly výborně vysněžené, počasí nám, až na trochu mlhavý první den, přálo, hotel sice nezaznamenal žádnou změnu, ale jídlo bylo chutné, rychlé a vydatné. Problém s pivem se týkal jen účastníků - normu 2 piva / osoba / den splnil málokdo. Dopravu skvěle zajistil Jirka Leitner, nabízel i vynikající medovinu a lahůdky z domácí palírny. Pobyt s využitím zbytků angličtiny zajistil Pezak :)

 

2016 Mauterndorf pololetky

Ubytování v centru městečka, lyžování na Katschbergu a Obertauern, které všechny úplně nadchlo. Vynechali jsme Grosseck, takže důvod pro návrat ... Autobusu pana Arnolda cestou tam nefungovala navigace a zpět se otvírala tlama, ale jinak byl výborný.

 

2015 Passo Tonale

Spousty sněhu,životní freeride na čtyřmetrové peřině, po přejezdu do Ponte di Legno i prázdné svahy. Příjemné ubytování v hotelu La Roccia, žádné potíže s bečkou, k dispozici klubovna - sice malá, ale naše, dobré jídlo, rychle servírované, na svah pár metrů od hotelu, bus Martina Arnolda opět v pohodě. 40 účastníků si nemělo nač postěžovat. Počasí bylo střídavé, sněžilo, slunilo, mlžilo. Proběhly i dva výcvikové půldny s velkým ohlasem a zájmem účastníků. Zůčastnilo se hodně nových tváří, snad se do příštího roku omladíme? A Michal si zlomil kotník, snad se do roka dá do pořádku! Pobyt zajistil CK Sport pana Moravce.

 

2015 Tarvisio pololetky

V oblíbeném hotelu Haberl jsme byli už podruhé, jídlo trochu skromnější, ale místnost na pivo byla dobrá. Počasí nebylo úplně ideální, vlko a deštivo, ale přesto se i v deštivém Nassfeldu lyžovalo až do konce přes odpor několika lyžokazů.

 

2014 Kronplatz - Rasun di Sopra

Vynikající lyžování na 100 km tratí, dobré sněhové podmínky, rychlé lanovky ... ale taky málo freeride a červený sníh s pískem ze Sahary. Příjemné, i když dost plné restaurace na svahu. Ubytování v hotelu Roland bylo slušné, ale problém s bečkou piva měl majitel - museli jsme posedávat po schodech, potajmu nás někdy hodná paní provozní pustila do lokálu. Bylo nás sotva 40. Bus pana Arnolda řízený Tomášem Ludvíkem byl naprosto pohodový. Pobyt zajistil CK Sport pana Moravce.

 

2014 Bad Gastein pololetky

Výlet jsme hledali na poslední chvíli - Beta dlouho váhala, je-li Lyžák její ideální partner. Proto jsme vzali zájezd od CK Dalmatínek pana Tušly, kde nás školometský průvodce dokonale naučil slušnému chování.

 

2013 Val di Sole - Monclassico

Lyžování v oblastech Folgarida - Marilleva, s rozšířením na Madonnu di Campiglio a se super rozšířením na Pinzolo, Pejo, Passo Tonale, Ponte di Legno a Temu. Zvlášť posledně jmenované středisko je tajný tip na některou z dalších sezón, moderní lanovky a dobře upravené strmé svahy bez lidí byly úžasné, a lyžích se dá dojet až na Passo Tonale, kde ranní lyžování na ledovci Presena patří k životním zážitkům. 54 účastníků si velice pochvalovalo ubytování a stravu v hotelu Monclassico. Pobyt zajistil CK Sport pana Moravce.

 

2013 Jeseníky

Ubytování v areálu Avalanche nebylo nejhorší, ale sjezdovka byla snad nejplacatější kopec na sáňování v celém Česku ... naštěstí jsme se pak doladili v Kopřivné.

 

2012 Civetta - Alleghe

Lyžování na Civettě vetšinu účastníků uspokojilo, nenasytové s rozšířeným skipasem mohli zajet na Sella Rondu, kde je nepřeberné množství tratí v jedné z nejkrásnějších scenérií Dolomit. Přes 80 účastníků si v hotelu nestěžovalo na kvalitu jídla, ale spíš na tempo jeho roznášky. To ale při našem počtu snad ani rychlejší být nemohlo. Jezdili jsme komfortními busy Sebusy. Dva autobusy, tři řidiči - vypili nejvíc! Pobyt zajistil CK Sport pana Moravce.

 

2011 Saalbach - Hinterglemm

Představuje jeden z nejrozsáhlejších rakouských areálů, ubytování v dojezdu na lyžích od sjezdovky nám bohužel pokazil nedostatek sněhu. Přesto si snad nikdo neměl nač stěžovat.... Ubytování v mládežnickém hotelu nebylo příliš komfortní, ale to vynahradila selská jizba, kde jsme měli poprvé vlastní bečky, a společenská místnost oddělená od budovy, kde se dalo výskat až do rána. Pohodovou dopravu zajistili řidiči z ČSAD Tišnov s autobusy Neoplan. Pobyt zajistil CK Sport pana Moravce.

 

2010 - Santa Caterina

Vynikající lyžování jak v Caterině, tak i pro některé účastníky v Bormiu a San Colombanu. Hotel nedaleko od lanovky, krásné počasí... Chybičkou na kráse snad byla jen trochu nedbalá obsluha rumunsko italským týmem. Nezapomenutelná byla cesta domů, kdy se pro nečekané jarní přívaly sněhu staly rakouské dálnice téměř nesjízdné, a cesta tak tvala téměř 22 hodin. Pobyt zajistil Lyžák.

 

2009 - Paganella

První zájezd do Itálie se nadmíru vydařil. Lyžování bylo skvělé, hotel byl sice trochu dál od lanovek, takže bylo nutné využívat malinké skibusy, ale jinak vládla veliká spokojenost jak s terény, tak s bydlením a jídlem. Problém byl snad jen s velikostí autobusu pro 65 lidí, který se k hotelu těžce dostával. Pobyt zajistil CA Zabloudil.

 

2008 - Kranjska Gora

Už podruhé vyzkoušené středisko, které v kombinaci s Tarvisiem, Sellou Neveou a Arnoldsteinem nezklamalo. Jarní termín dost ovlivnil kvalitu sněhu. Ubytování v hotýlku Porentov dom a depandancích nepřekvapilo, ale příště sem raději přijedeme až po opravě! Pobyt zajistil CK Adriadatabanka.

 

2007 - Hinterstoder

Potřetí opakovaná akce, velice oblíbené místo, bohužel ale malá kapacita ubytování, která sotva pojme autobus... nezapomenutelné ranní sjezdy po 8 km sjezdovce, krásné výhledy na Grosse Priel a Spitzmauer. Kdo zde ještě nebyl, měl by vyzkoušet aspoň na víkend. Pobyt zajistila p. Hořejší, Geotour z českých Budějovic.

 

2006 - Schladming - Dachstein

Nádherné místo ubytování na úpatí Dachsteinu vysoko nad Ramsau, bohužel ale nutnost dojíždění do Schladmingu nebo nevalné lyžování na ledovci. Pobyt zajistila p. Hořejší, Geotour z českých Budějovic.

 

2005 - Kranjska Gora

První zkušenost s tímto střediskem, příjemné lyžování, trochu nestandardní stravování, sněhová jistota na Sella Nevea. Pobyt zajistil CK Adriadatabanka.

 

2004 - Hinterstoder

Druhá zkušenost, už jsme jeli najisto, v kombinaci se Spittal am Pyhrn vynikající zážitky. Pobyt zajistila p. Hořejší, Geotour z českých Budějovic.

 

2003 - Hinterstoder

Historicky první zahraniční zájezd, trochu nejistota, ale ve finále veliká spokojenost.... i když do některých pokojů foukalo, kvalita lyžování to vyrovnávala. Pobyt zajistila p. Hořejší, Geotour z českých Budějovic.

 


Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote

 


Sponzoří:

logo AIKON draci.net logo AIKON Dalešická přehrada logo Zapra logo h-project logo Trampolíny logo Milord, s.r.o. - Miloslava ORSAVOVÁ

Uvítáme další zájemce o sponzorování našeho oddílu.