Kategorie: Zimní akce

Jarní prázdniny s Lyžákem 2010 - Santa Caterina Valfurva 28.2.-6.3.2010

jak proběhl další z řady úspěšných zájezdů a jarní prázdniny

Tentokrát padla volba na italskou Santa Caterinu, kde se i vzhledem k pozdějšímu termínu dal čekat ve větší výšce dostatek sněhu. Postupně se k pravidelným účastníkům přidávali další a další, proto se konečný počet ustálil na 70 osobách. Bohužel se na všechny nedostalo - poučení pro příště: na jarní prázdniny je nutné se hlásit včas!

Pohodlnou dopravu zajistil bus ABC Tours pro 60 lidí, doprovázený dalšími třemi auty. Komplikace, kterou měl představovat tunel v Livignu, se nekonala, i přes husté sněžení v závěru cesty jsme se do místa pobytu dostali podle plánu v 19 hodin.

Ubytování bylo poněkud skromnější než loni na Paganelle, zato strava byla bohatá - švédské stoly ke snídani a pětichodové menu k večeři uspokojilo i ty největší jedlíky.

Santa Caterina - pohled na hotely Santa Caterina - pohled na sjezdovky

Lyžování jistě naplnilo představy všech účastníků, zvlášť rozšířená sjezdovka Compagnoni o délce 3500 m byla opravdu fascinující. Kladně dopadly i dva výlety do San Colombana - Izolacie, kde jsme si jako vždy zajezdili na téměř liduprázdných a úžasně upravených svazích.

O dostatečné vzrušení se na závěr pobytu postarala italská provozní, která trvala na ukončení závěrečného večírku už ve dvě ráno. S tím se řada účastníků nedokázala vyrovnat, roto došlo k bezmála filmovým honičkám po chodbách a pokojích, zakončeným porouchaným výtahem ukotveným v mezipatře.

Jako oblíbený bod programu byl i tentokrát zařazen zdokonalovací kurs carvingu pro starší a pokročilé, kterého se zůčastnilo 15 frekventantů. Po vytrvalém boli s rovnováhou na vniřní lyži byli někteří tak unavení, že se nemohli zúčasnit špičky společenského dění tohoto zájezdu - hry Zajíček ve své jamce, kombinované s hrou Vodka, pivo, rum do nezapomenutelného celku.

Až se podaří shromáždit reprezentativní výběr, budou fotky k vidění v galerii.

Santa Caterina - plánek sjezdovek


Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

 


Sponzoří:

logo AIKON draci.net logo AIKON Dalešická přehrada logo Zapra logo h-project logo Trampolíny logo Milord, s.r.o. - Miloslava ORSAVOVÁ

Uvítáme další zájemce o sponzorování našeho oddílu.