Kategorie: Články

Dachstein 2009

Průzkumná výprava do oblasti Dachstein West - Krippenstein a Gosau (21. - 22.3.2009)

Termín: 21. - 22.3.2009
Průzkumná skupina - PeŽák, ILV, David, Filip

V březnu 2009 jsme podnikli průzkumnou výpravu do oblasti Dachstein West - Krippenstein a Gosau s ubytováním v Obertraunu. Cílem cesty bylo ověřit podmínky ubytování a možnosti lyžování v této oblasti, kam bychom rádi uspořádali zájezd na příští jarní prázdniny. Výsledek: máte se na co těšit!

Průzkumná skupina (PeZak, ILV, David, Filip) zhodnotila jak oblast Krippensteinu ležící nedaleko, asi 2 km od místa ubytování - pro každého se zde něco najde, nahoře (2200 m) jsou pěkné modré sjezdovky s úžasným výhledem na Dachstein, dolů vede buď jedna červená 14 km sjezdovka, nebo několik variant freeride které jsme zodpovědně prozkoumali (více na videu). Pro členy Lyžáku bude jistě velká motivace mít možnost aspoň jednou něco takového zkusit projet!

Druhá oblast - Gosau - Russbach vzdálená od místa ubytování asi 14 km zahrnuje 140 km sjezdovek, většinou červených, obsluhovaných 12 sedačkami, 9 kabinami a mnoha vleky a nabízí pohodové lyžování na příjemných širokých sjezdovkách velmi vhodných na "broušení" techniky.

Ubytování v Obertraunu je velice pěkné, pokoje jsou většinou 4 lůžkové s vlastním příslušenstvím, budova je nově rekonstruovaná a nabízí množství kluboven, heren, koutků pro posezení a posilovnu.

Nedaleko, asi 3 km od Obertraunu leží jedno z nejhezčích rakouských městeček - Hallstadt, vyhlášené svou polohou přímo na kraji jezera pod strmou stěnou Dachsteinu. Večerní výlet do Hallstadtu bude jistě patřit k dalším nezapomenutelným zážitkům všech účastníků.

Pokud vás uvedený popis zaujal, nezapomeňte se nejlépe hned po prázdninách přihlásit, počet míst, tak jako v tomto roce, bude omezen kapacitou busu.

Video z výpravy najdete v galerii v sekci lyžování.

 


Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

 


Sponzoří:

logo AIKON draci.net logo AIKON Dalešická přehrada logo Zapra logo h-project logo Trampolíny logo Milord, s.r.o. - Miloslava ORSAVOVÁ

Uvítáme další zájemce o sponzorování našeho oddílu.